Tworzenie stron Gdynia Szybki kontakt z Virtual Services
#Ads

Zmiany w Google. Będą nowe mapy i opcja multiwyszukiwania

Zmiany w Google. Będą nowe mapy i opcja multiwyszukiwania

 

W maju odbyła się konferencja I/O przeznaczona dla partnerów biznesowych Google oraz deweloperów. To największe wydarzenie tego typu w ciągu roku. Podczas spotkania przedstawiciele Google opowiadają o nowościach które planuje wprowadzić na rynek ich firma. Tegoroczna edycja była szczególnie interesująca ze względu na ilość zaprezentowanych nowych rozwiązań. 

 

Multiwyszukiwanie Google 

Obecnie wyszukiwarka funkcjonuje jednotorowo. Na wpisane hasło wyświetlają się wyniki i niekiedy produkty. System działa sprawnie, ale deweloperzy w Dolinie Krzemowej cały czas pracują nad tym, aby unowocześnić najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę. Otóż wkrótce jej możliwości zostaną jeszcze bardziej rozbudowane. Widząc smaczną potrawę na ekranie naszego smartfona lub komputera będzie można dokładniej zapoznać się z jej przepisem, a także odkryć, gdzie w najbliższej okolicy można ją zjeść. W tym celu przeszuka wszystkie możliwe lokalizacje oraz zdjęcia, które mogą doprowadzić do celu. Opublikowane zostaną adresy restauracji i innych lokali gastronomicznych oferujących interesującą nas potrawę. 

 

Nowa opcja wyszukiwania ma być dostępna na całym świecie. Językiem domyślnym będzie na chwilę obecną angielski, ale Google zapowiada, że wkrótce pojawią sie też inne wersje językowe. Wyszukiwarkowa rewolucja obejmie nie tylko to co na zdjęciu jest na pierwszym planie, ale też w tle. Powiedzmy, że zainteresuje nas motocykl przejeżdżający niedaleko uchwyconego przedmiotu. Wówczas będziemy w stanie dowiedzieć się o nim więcej. Amerykanie z Kalifornii nazywają to eksploracją scen. 

 

 

Lepsze Mapy Google

Już wkrótce nowe Mapy Google będą oferować nową perspektywę. Dzięki sztucznej inteligencji będzie można jeszcze dokładniej zwizualizować interesującą nas okolicę. Mapy Google staną się wirtualnym przedstawieniem świata co pozwoli jeszcze przyjemniej i dokładniej zwiedzać w ten sposób interesujące nas miasto. Nowy widok umożliwi internautom poczuć się jakby byli na miejscu. Mapy Google będą korzystać ze zdjęć lotniczych. Tym sposobem łatwiejsza stanie się eksploracja okolicy. Będzie można jeszcze łatwiej obejrzeć strukturę zabytków i architekturę miejsca które odwiedzimy w ten sposób. Według zapowiedzi Immersive View - bo tak będzie nazywać się nowa usługa, będzie działać na prawie każdym telefonie i urządzeniu. Już w tym roku rozpoczną się testy w kilku miastach świata. Mowa o Los Angeles, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco i Tokio

 

google-maps2

 

Koniec z Google Pay?

Już niedługo Google Pay odejdzie do lamusa. Zastąpi je Google Wallett, który w planach ma zastąpić fizyczny portfel użytkownika. Tym samym rozwiązania znane z filmów science-fiction stają się rzeczywistością. Już niedługo zamiast kart kredytowych wykorzystywane będą wyłącznie telefony komórkowe oferujące coraz więcej możliwości. Wallett oprócz zastępowania portfela z pieniędzmi będzie zawierał też nasze bilety, lotnicze karty pokładowe, a nawet dokumenty świadczące o naszym szczepieniu. Wszystko zostanie zapisane na telefonie, aby w wygodny, szybki sposób można z tego korzystać. Google chce, aby w przyszłości w aplikacji Wallett znalazły się też dokumenty tożsamości oraz prawo jazdy. 

google-wallett1

 

Co sądzicie o tych rozwiązaniach Google? Czy mają sens? A może wirtualizacja świata rzeczywistego postępuje Waszym zdaniem zbyt szybko?

Sprawdź naszą ofertę Google Ads
Piotr Małecki
  • Poprzednia
  • Strona 4
  • Następna

1. Wybierz interesującą cię ofertę: