Tworzenie stron Gdynia Szybki kontakt z Virtual Services

Nowe możliwości w wyszukiwarce Google. Wyszukiwanie przez obraz

Nowe możliwości w wyszukiwarce Google. 

 

Wyszukiwarka Google z nowymi funkcjami. Już tej jesieni będzie można skorzystać z tak zwanego multiwyszukiwania. Pozwoli ono wykorzystać obraz do odnalezienia interesującej nas rzeczy. Może to być zarówno zrzut ekranu jak i zdjęcie. Dzięki temu będzie można w konkretny sposób wyszukać wskazane treści. Wcześniej nie było takiej możliwości. Tym sposobem Google wspiera użytkowników smartfonów, które stały się powszechnym narzędziem korzystania z Internetu. 

 

Wyszukiwanie XXI wieku

Ze smartfonów korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Jesteśmy świadkami cyfrowej rewolucji, gdzie urządzenia mobilne są podstawowym narzędziem do przeglądania przestrzeni internetowej. Tymczasem eksperci Google już od lat pracują nad dostosowaniem swoich produktów do potrzeb zmieniającego się rynku. Amerykanie uznali, że jedną z najważniejszych i najpopularniejszych funkcji nowoczesnych telefonów jest możliwość robienia dobrych zdjęć. Dlatego to na tym programiści z Google skupili swoje działania. Dzięki ich najnowszemu wynalazkowi najpopularniejsza wyszukiwarka świata pozwoli poszukiwać interesujących treści za pomocą zdjęcia. 

 

Funkcja na chwilę obecną dostępna będzie jedynie w języku angielskim. Jednocześnie będzie można z niej skorzystać na całym świecie. Stale będzie jednak unowocześniania i dostosowywana do różnych rynków i regionów świata. Mają w tym pomóc nowe wersje językowe. Google planuje uruchomić funkcję multiwyszukiwania w ponad 70 językach. W ten sposób narzędzie będzie mieć nie tylko globalny zasięg, ale też będzie jeszcze prostsze w użytkowaniu. 

 

Jak skorzystać z multiwyszukiwania? 

Aby zastosować multiwyszukiwanie wystarczy zrobić zdjęcie interesującej nas rzeczy. Może być nią wszystko, zarówno danie jak i każdego rodzaju narzędzie. Multiwyszukiwanie wymaga od nas również dodanie krótkiego tekstu, czyli jest tak jak w klasycznym wyszukiwaniu tekstowym. System przeskanuje dla nas okolice i wskaże miejsce, gdzie dany przedmiot może się znajdować. Zmianom ulegnie też klasyczna wyszukiwarka tekstowa. Jeszcze tej jesieni szukając czegoś w Google system będzie wymagał od nas mniejszej liczby słów. Algorytm zadziała równie skutecznie jak w przypadku dłuższych fraz i opisów. 

 

Wyszukiwarka Google będzie też podpowiadać frazy, które mogą nas interesować. System podpowie nam hasła do słów które wpiszemy w wyszukiwarce. Dzięki temu będziemy w stanie lepiej określić czym jesteśmy faktycznie zainteresowani. Zmieni się też sposób wyświetlania wyników wyszukiwania. Będzie on  zdecydowanie bardziej intuicyjny. Użytkownicy sieci zobaczą najbardziej trafne wyniki bez względu na ich format tekstu obrazu czy też filmu. 

 

  • Poprzednia
  • Strona4
  • Następna

1. Wybierz interesującą cię ofertę: