Tworzenie stron Gdynia Szybki kontakt z Virtual Services
#Ads

Google Maps pokaże skalę zniszczeń na Ukrainie

Google Maps pokaże skalę zniszczeń na Ukrainie

 

Wkrótce w aplikacji Google Maps będzie można zobaczyć zniszczone ukraińskie miasta. Kalifornijska firma, aby pokazać skutki wojny wywołanej przez Władimira Putina,  nawiązała współpracę z Ukraińskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Grupa filmowców i fotografów pojawiła się już w Irpieniu, gdzie wykonała pierwsze zdjęcia. Będą one dostępne w nadchodzących tygodniach. 

 

Google Maps pokaże wojnę

Google wspólnie z Ukraińcami chce pokazać okrucieństwo wojny, którą rozpoczęła Rosja. O nawiązaniu współpracy z kalifornijską firmą poinformowało Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Celem projektu jest udokumentowanie zniszczeń dokonanych przez rosyjskich okupantów w miastach i wsiach - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie resortu. Wspólna inicjatywa ma nie tylko pokazać światu skalę zniszczeń spowodowanych przez Rosjan, ale też poinformować ukraińskich obywateli, którzy zdecydowali się uciec przed wojną o tym jak obecnie wyglądają ich domy i mieszkania. Pierwszym miastem, gdzie zrealizowany zostanie nowatorski pomysł będzie podkijowski Irpień. Google nie podaje, kiedy dokładnie będzie można zobaczyć zniszczone miasto w aplikacji Google Maps. Z informacji udzielonych przez stronę ukraińską stanie się tak za kilka tygodni. 

Prace nad projektem trwają

Zespół specjalistów pojawił się już w Irpieniu. Miasto zostało wyzwolone przez ukraińską armię pod koniec marca. Filmowcy, aby jak najdokładniej udokumentować zniszczenia wojenne korzystali nie tylko z nowoczesnych aparatów i kamer, ale też dronów. Dzięki ich pracy wkrótce będzie można zobaczyć dziesiątki zniszczonych budynków. Tragedia wojny jeszcze nigdy w historii Internetu nie została w taki sposób przedstawiona. Google nie wyklucza kolejnych podobnych przedsięwzięć również w innych miastach Ukrainy. Ich lista nie jest na razie znana. Cały świat powinien zobaczyć, jak wyglądały nasze miasta wcześniej i co zrobił z nimi agresor - mówił wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy komentując wspólną inicjatywę z Google. W ramach projektu Internauci zobaczą w wybranych ukraińskich miastach oraz wsiach panoramiczne zdjęcia zniszczeń dokonanych przez rosyjskich żołnierzy. 

Czym jest Google Maps?

Aplikacja Google Maps to jedna z najpopularniejszych wirtualnych platform geolokalizacyjnych. Każdego dnia z korzystają z niej miliony użytkowników na całym świecie np. poruszając się autem. Google Maps pozwala w szybki i prosty sposób ustalić swoją pozycję nie tylko w miastach ale również mniej i częściej uczęszczanych drogach. Platforma pozwala błyskawicznie oszukać konkretne adresy i obiekty. Wskazuje też najkrótszą trasę dotarcia do celu.

Sprawdź naszą ofertę Google Ads
Piotr Małecki
  • Poprzednia
  • Strona 6
  • Następna

1. Wybierz interesującą cię ofertę: