Tworzenie stron Gdynia Szybki kontakt z Virtual Services
#Aplikacje w chmurze #Strony WWW

Jajko czy kura ? Który CMS wybrać?

Odwieczne pytanie: "Co było pierwsze – jajko czy kura?" w Virtual Services przyjmuje trochę inną formę. Jednym z najczęstszych dylematów naszych Klientów jest bowiem wybór pomiędzy stroną opartą na WordPressie a taką, która bazuje na naszym autorskim systemie SkyCMS.

 

Na szczęście materiału badawczego jest na ten temat całkiem sporo, a my postanowiliśmy zgromadzić go dla Was w jednym miejscu.


A zatem, drodzy Państwo, dziś na naszym blogu próbujemy uzyskać odpowiedź na krótkie, ale jakże złożone pytanie, mianowicie: "WordPress czy SkyCMS?".

 

 

 

 

Zacznijmy od rozwiązania mniej skomplikowanego, czyli stron internetowych opartych na gotowych szablonach, jakie swoim użytkownikom oferuje WordPress. 

Ci, którzy nigdy nie spotkali się z tą nazwą, powinni zapamiętać, iż, na dzień dzisiejszy, jest to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS). To za jego pomocą stworzono większość blogów, które znamy i lubimy. Bo kiedyś faktycznie takie było główne zastosowanie WordPressa. 

 

 

 

 

Obecnie, dzięki ogromnej ilości dostępnych wtyczek, umożliwia on projektowanie prostych stron internetowych.  

Dwiema podstawowymi zaletami tego wyboru są stosunkowo krótki czas realizacji oraz niska cena. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się zatem w przypadku osób, które pragną, by ich firma miała swoją internetową wizytówkę, a przy tym nie potrzebują żadnych zaawansowanych funkcjonalności.

Ciągły rozwój WordPressa oraz różnorodność szablonów i wtyczek przyczyniają się do popularności tego systemu, jednak nie możemy zapomnieć, iż nigdy nie da nam on tak wielu możliwości jak autorski CMS – w naszym przypadku SkyCMS.

 

 

 

 

SkyCMS to system, na którym pracujemy od niemal dziesięciu lat, i który stale doskonalimy. Pozwala on na tworzenie rozbudowanych stron internetowych, sklepów, a także portali. 

Oparte na nim projekty są szyte na miarę, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Możliwości są właściwie nieograniczone, czego nie można powiedzieć o WordPressie. Tam nie wszystkie moduły da się skonfigurować, a to powoduje mniejszą elastyczność całego projektu. 

 

 

 

 

 

 

Wybierając nasz autorski system, zleceniodawca unika również ryzyka, że ktoś będzie posiadał stronę łudząco przypominającą tę jego, co zdarza się w przypadku witryn wykonanych na tych samych, gotowych szablonach. SkyCMS stanowi też rozwiązanie bezpieczniejsze niż WordPress, który, jako Open Source (otwarte oprogramowanie), jest bardziej narażony na ataki zewnętrzne.

 

Bazując na doświadczeniach Klientów, którzy zdecydowali się na nasz system, nieustannie dążymy do tego, by jego obsługa była jak najbardziej intuicyjna i przystosowana do potrzeb także tych, którzy nie interesują się nowymi technologiami. Należy oczywiście wziąć pod uwagę fakt, iż stworzenie witryny przy pomocy SkyCMSa jest procesem bardziej pracochłonnym, co przekłada się na czas realizacji takiego zlecenia oraz jego koszty.

 

 

Podsumowując, oba przedstawione rozwiązania mają swoje zalety i wady. Zanim Klient zdecyduje się na jedno z nich, powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, po co właściwie powstaje jego strona.
Czy ma dać mu nieograniczone możliwości zarządzania treściami czy może wystarczy, by znajdowały się na niej najważniejsze informacje o jego przedsiębiorstwie?
Niezależnie od tego, jaką opcję wybierze, jest już na wygranej pozycji. W dzisiejszych czasach bowiem samo posiadanie strony internetowej stanowi siłę napędową rozwoju firmy.

 

A my, w Virtual Services, z przyjemnością napędzimy Twój biznes!

 

 

 

Nie zapomnij sprawdzić naszej oferty

 

 

  • Poprzednia
  • Strona 3
  • Następna

Stwórzmy razem coś nowego!

Skontaktuj się z nami

1. Wybierz interesującą cię ofertę: